Jadis JA80 MKII

Bränd:
Jadis Electronics
Tüüp:
Double push-pull monoblokk lõppvõimendi, Pure Class A
Võimsus:
kuni 90W kanal, A-klassis
Bias:
Automaatne
Tundlikkus:
500 mV
Vaakumlambid:
8xKT150/KT120/KT88/6CA7/EL34, 2xECC82, 2xECC83
Sagedusriba:
20Hz to 27KHz
Plokkide arv :
2
Voolutarve:
190 W kumbki monoblokk
Mõõdud:
26 x 62,5 x 24 per block
Kaal:
35Kg per block

18 300,00€

Toote info

DESCRIPTION

The JA80 is a power amplifier working in pure class A. It is the first amplifier created by the JADIS in 1983; it has been upgraded several times but remains the flagship of the brand.

It works in a "push-pull" configuration with triple load and autobias.
It can work with various types of penthodes: KT120, KT90, KT88, 6550, 6CA7 or EL34.

The MkII version brings the compatibility with the KT150 pentodes.

The function phase shifter is insured by a triode double ECC82 and the function driver by an ECC83.
The output transformer, guaranteed for life, allows an adaptation of impedance from 1 to 16 ohms.
The cathode circuit is protected by an individual fuse.
The power transformer is oversized for a better dissipation of heat and vibrations.
The filtering of the high voltages is assured by high capacity capacitors. 
Heating the tubes is by alternate current with balance and noise reduction. 
Output terminals allow a bi-wiring.
Gold connections assure a faithful broadcast of the signals.
The device is assembled with conventional cabling "point by point" and uses a silver / copper tin solder.
The frame, in 316L non-magnetic stainless steel, does not influence the electronics and renders the device unsensitive to external disturbances.

When switching from KT150 to another type of power tube such as : EL34, 6CA7, KT88, KT90, KT120 & 6550 a small modification has to be made inside the unit.

REFERENCES

"A pair of JA80MKII have one of the most holographic soundstages out there, with its outstanding depth and even great height. The JA80MKII has this ability to make sense of the musician's intent that separates the Jadis from much of the audio pack...." Alan Sircom - HIFI+

http://www.thresholdlovers.com/articles.php?lng=fr&pg=669

http://www.audioreview.com/cat/amplification/amplifiers/jadis/ja-80/prd_128589_1583crx.aspx

Jadis JA80's performance from the upper bass to the mid treble can be described as eminently musical. It has a real beauty of tonal rendering coupled with fine inner dynamics, achieved without any exaggeration of drive or presentation. The midrange was liquid, exceptionally relaxed, yet reproduced with first-rate transient and harmonic definition.

Brändist

Jadis Electronics

Firma JADIS on André Calmette’e sügava kire vili, kes on oma vaba aja pühendanud täpseima muusikalise reproduktsiooni uurimisele. Et saada taasesitusel sama emotsioon, mida on tunnetatud kontserdi ajal. Ta on  loonud oma prototüübid kirega, mis on jätnud audiofiilide seas erakordse mulje. Neid peeti ühemõtteliselt parimateks võimenditeks võrreldes teise, tolleaegsete parimate võimenditega.

 Sellest edust innustatuna otsustas ta 1983. aastal oma tootmist ratsionaliseerida ja asutas ettevõtte nimega JADIS. Alguses hakati võimendeis tootma ükshaaval, vastavalt algsele plaanile, kuid üsna pea koolitas hr Calmettes välja oma enda tehnikud, kes suutsid toota elektroonikat tema filosoofia kohaselt.

 Jadis võimendite kvaliteedi tagab suures osas nende unikaalne väljundtrafo. Unikaalse kontseptsiooniga ja olles samahästi kui purunematu, annab see võimendile absoluutse stabiilsuse, olenemata mistahes koormusest. 

Trafod on valmistatud otsast lõpuni Jadis tehases, Villedubert-s. Trafod keritakse käsitsi ja valatakse seejärel spetsiaalsesse vaiku, tagades seeläbi maksimaalse helikindluse ja termilise stabiilsuse.

Trafo võimsuse osas on näitajad hämmastavad: maksimaalne lubatud võimsus on kuni 2500 W.

Kuna JADIS-võimendid on ainsad maailmas, mis selliseid näitajaid omavad,  tagavad nad fantastilise dünaamika nii bassitoonides kui ka kõrgsagedustes. Jadis võimenditel puudub “oma värving” täielikult, nad taasesitavad heli täpselt nii nagu helilooja on selle salvestanud ja enamik neist töötab puhtas A-klassis.

Nendel põhjustel on see ideaalne võimendi-süsteem igasugusele akustilisele kõlarile, olenemata takistuse “kurvist” , funktsionaalsuse tüübist või tundlikkusest.

Samas kategoorias on veel 10 toodet :