Selle brändi tooted  AudioNec

Ultra High-End kõlarid Prantsusmaalt

Filosoofia


Algusaegadest peale saab AudioNeci filosoofia kokku võtta lühidalt: ei mingit ussiõli, ainult parim võimalik muusikalise heli taasesitus. AudioNeci eesmärk on juba üle 10 aasta olnud audiofiilide Püha Graalirealiseerimine: mitte kuulata HiFi-süsteemi või selle osasi, vaid kuulata muusikuid ja nende päris instrumente, kes mängivad muusikat kuulamistoas.


AudioNec on 100% Prantsuse kaubamärk, mis on pühendunud mitmetele audiotoodelete: muusikaserverid, võimendid, kõlarid, DSP... Iga toode on disainitud ja valmistatud käsitööna Pariisi lähedal. See pädevus on paljuski traditsioonilise Prantsuse oskusteabe tunnus luksustoodete vallas ja garantii parima käsitöö saamiseks, mida tänapäeval pakkuda on.           


Ettevõtte eesotsas on kaks teineteist täiendavate oskuste ja taustaga isikut: Francis Chaillet – asutaja, põhiomanik  ja ettevõtte C.E.O., kellel on ka Louis Lumire National Sound Engineering School magistrikraad. Toodete kontseptsiooni ja tootmise juhtimisel tugineb ta oma aastakümnete pikkusele tugevale kogemusele akustika, arvutitehnika ja digitaalelektroonika valdkonnas.


Herve Brasebinil on turunduse magistrikraad – tööstusharu, kus ta on töötanud üle 25 aasta, olles täitnud erinevaid turundus- ja äriarenduse rolle erinevates kommunikatsiooniagentuurides. Audiofiil ja ekstremist, kui asi puudutab muusikat.


Algusaegadel ostis Hervé esmalt AudioNec SDV3-S muusikaserveri, seejärel AudioNec AA2 Signature võimendi. Tema kohtumine Francisega sünnitas tõelise sõpruse ja partnerluse, mille tulemuseks oli muuhulgas Hervé ühinemine AudioNeci omanikfirma AudioPrimiga. Francis juhib toodete disaini, arendust ja tootmist jaHerve, oma erilala järgi, hoolitseb toodete müügi, ettevõtte turunduse ning kommunikatsiooni eest.


2005 – 2010


Francis Chaillet alustas muusikaserveri arendamist aastal 2005. AudioNec kaubamärk registreeriti aastal 2009, mil Francis Chaillet alustas protsessi, mis võimaldas liikuda laboriuuringutelt tootmisesse. 2009. aastal, Pariisi High End Show-l esitles  AudioNec esimest korda muusikaserverit SDV1. Pärast näitust sai selgeks, et ainult ühe tootega on brändil raske edu saavutada.


Seetõttu otsustati välja töötada üpris ekstreemse kõlari Answer esimene prototüüp. See kõlar pidi erinema kõigist seni toodetud kõlaritüüpidest. Turul on palju häid brände ja väga heade toodetega, aga nad kõik jagavad enam-vähem sama tüüpi valjuhääldite tehnoloogiat. Idee oli lihtne, uurida alternatiivset võimalust kuulamiskvaliteedi viimiseks järgmisele tasemele. Sellest tulenevalt näitas AudioNec 2010a. Müncheni High End Show-l esimest korda oma ekstreemset Answer kõlarisüsteemi. Lisaks oma patenteeritud DuoPole lairibadraiverile, mis toimetab ilma akustilise korpuseta kasutab Answer väga spetsiaalset lamedat bassi valjuhääldit. See on välja töötatud nii, et see täiendaks kesksageduse  kõrgetasemelist valjuhääldit DuoPole.Heli kompromissituks taasesituseks oli sellel kõlaril DSPV2 protsessor, mis juhtis digitaalses keskkonnascrossoverit, süsteemi optimeerimist ja ruumi akustilist korrektsiooni. Answer kõlar oli AudioNeci tulevaste kõlarite arenduste tehnoloogiline alusbaas. Siiani mäletavad paljud audiofiilid ja audiotööstuse spetsialistid, kes tulevad igal aastal Müncheni High End Show-le, oma kümne aasta tagust kuulamiskogemust Answer kõlarisüsteemiga, sest see oli tõeline ilmutus. 


2010 - 2016


Järgmine samm ettevõtte ajaloos oli Response'i kõlar koos 15-tollise bassi valjuhääldiga, madala sagedusejaoks. Sellel kõlaril ei olnud piisavalt head naiste poolt aktsepteerimise tegurit.


Seetõttu töötas AudioNec välja kõlariseeria "Classic", kuhu kuuluvad  Crystal, Diva ja Diva XL lipulaevana. Alates 2011. aastast müüdi AudioNeci kõlareid ainult koos digitaalse signaaliprotsessoriga ja stereovõimendiga kummagi kõlari jaoks.


Sealt edasi alustas Francis Chaillet passiivse crossoveri väljatöötamist muusikasõpradele, et nautida AudioNeci kõlareid traditsioonilisel viisil, passiivses versioonis. See, mis AudioNeci kõlari nii eriliseks teeb (tohutu kiirus ja dünaamika, toonide ilu, elutruu muusika...) pidi muidugi DNA-s säiluma, see on olnud ju pikk arengutee. 2014. aasta lõpus on esimene AudioNeci kõlar tehtud kättesaadavaks nii passiiv-versioonis kui ka signatuurversioonis.


2016 - praeguseni


Aja möödudes täiustati muusikaserverit versioonilt praegusele SDV5 ja STV5 mudelile, mis on kompromissitu mitmekülgne kaasaegne digitaalne muusika server/player. 2016. aastal suurendati ettevõtte kapitali 747 000 euroni, et võimaldada kolimist uutesse ruumidesse, suurendada investeeringuid teadus- ja arendustegevusse, tootmistööriistadesse jne. See avas ka ukse uue draiveri ja uue moodulkõlarite kontseptsiooni väljatöötamiseks. Oli aeg luua lairiba valjuhääldi DuoPole DS.31, mille kõrgus on vaid 31 cm. See uus draiver saab kaasa kõik vajaliku oma kuulsa eelkäija omadustest, mis on võimaldanud AudioNecil olla heli taasesituse osas kvalitatiivse püramiidi tipus.


See eksklusiivne ja patenteeritud valjuhääldi võimaldas luua ka väga uuendusliku EVO sarja:kõrgekvaliteediliste modulaar-kõlarite mudelite valiku, mille on loonud Matthieu Brasebin, kes on lõpetanudEcole Polytechnique de Lausanne'i. 


Nagu nimigi ütleb, tutvustab uus Evo sari kõlarisüsteemi skaleeritavuse täiesti uut kontseptsiooni. Väiksema suurusega DuoPole DS.31 avab uksed modulaarsele skaleeritavale kõlarisüsteemileUus EVO sari pakub nelja taset. Alates c20 000 € maksvast lahendusest kuni kompromissitu, mittestandartse süsteemini. EVO süsteemi võlu on pakkuda klientidele kõlarisüsteemi, mida saab võimalust mööda aastate jooksul “kasvatada”, et saavutada absoluutselt parim heli taasesituse kvaliteet, millest unistada võib. Ja selleks ei pea realiseerima enam oma vanu kõlareid!


EVO seerias kõlaritel on kolm taset. Evo standard kõlarid kasutavad passiivseid crossovereid, Bi-Amp võimalus.


“AS” versioon vastab “Active Subwooferile”, mille puhul subwoofereid võimendatakse ja filtreeritakse aktiivselt. Signature versioon kasutab AudioNec DSPV4 protsessorit, mis pakub süsteemi optimeerimist, akustilist ruumi korrigeerimist, digitaalseid crossovereid ja sisseehitatud madalsagedus võimendust.


See lugu ei ole veel lõppenud, sest AudioNec on juba käivitanud uued väga uuenduslikud projektid...

Rohkem
Tooted 1 - 3, tooteid kokku 3

Brändid