Raidho XT - 1

Bränd:
Raidho
Tüüp:
Compact 2-way loudspeaker with Titanium coated Ceramix drivers
Võimendus:
50 W (Though we have seen excellent results with small tube amplifiers)
Tundlikkus:
85 dB 2.83 V/m
Sagedusriba:
80 Hz – 50 KHz
Crossover:
3.5 kHz 1.5
Elemendid:
1 sealed ribbon tweeter 1 100 mm titanium coated ceramix driver
Takistus:
6 ohm
Värvus:
Klaveri valge; Klaveri must
Mõõdud:
145 x 320 x 230 mm
Kaal:
8 Kg
Lisainfo:
Kõlari stand ei sisaldu hinnas

6 950,00€

Toote info

MIDA TÄHENDAB T-täht nimetuses? Raidho X ja X-T seeria kõlarid on ehitatud ühe ja sama Raidho X-valjuhääldi ümber, millel on väga kompaktne ja magnetiliselt jäik neodüüm-magnet-mootorisüsteem. Nii X- kui ka X-T-valjuhäälditel on ülimalt jäik keraamiline membraan, mis on valmistatud Pio plasmaprotsessis 80 tunni jooksul, kus keraamiline komposiitkiht pritsitakse vedelas olekus membraanile kahelt poolt, kasutades kõrge voolu/pinge protsessi. Saadud membraan on sandwitch ehitusega, mille kaks eriti jäika keraamilist pealiskihti kapseldatakse algselt pehmema alumiiniumtooriku peale. Sellel sandwitch konstruktsioonil on heli taasesitamisel kaks suurt eelist: 1. membraan on väga jäik ja 2. elemendil on väga väga head summutusomadused. X-valjuhääldi on selles osas tõeline tehnika tipptase, kus membraan töötab sagedusel üle 10 KHz ja kus esimese astme resonants tipp, on väiksem kui 6dB. Sellise membraaniga valjuhääldid on äärmiselt vaiksed oma tööulatuses, taasesitavad heli ülitäpselt alates sügavaimast bassist kuni 3 KHz ni välja.

 X-T draiver on selle niigi uskumatu X-draiveri täiustustatud versioon. T tähe taga on titaan. Vaakumprotsessis käigus kantakse X-keraamilisele membraanile titaannitriidi ja puhta titaaniumi kihid.

See muudab X-keraamilise sandwitch membraani veelgi jäigemaks ja paremini summutatud, 7-kihiliseks membraaniks. Nüüd on meil valjuhääldi, esimese fundamentaalse resonantsiga 15 KHz ja jaotusresonantsiga ainult 3 dB ... Kas see on oluline ..? Jah! Kuigi me ei saa lõplikku kõlari mõõtmistulemusi tegelikult öelda, saame me seda kuulata. Taga fooni selgus ja “must” sügavus helis on märkimisväärselt paranenud, mis paneb teid imestama, teie muusikakollektsiooni tekkivate instrumentide ja looduslike detailide rikkuse üle. Panime T X-i. Raidho Acoustics'i kõlarid, X-1 ja X-1T, on elegantsed ja kompaktsed mini-monitorid. Kõlar on ehitatud kuulsa Raidho Ribbon kõrgsagedus elemendi ja madal/kesksagedus elemendiga, millel on siis vastavalt keraamiline membraan ja keraamiline/ titaan membraan. Madal/kesksagedus elementidel on meie hiljuti välja töötatud neodüümipõhine magnetsüsteem, pika käigu ja madala kompressiooniga. Kõlarid on mõeldud eeskätt väiksematele ruumidele ja neid saab paigutada suhteliselt tagaseina lähedusse. X-1 ja XT-1 sobivad väga hästi ka stuudiotööks. 

Brändist

Raidho

2009 aastal algas Raidho jaoks uus ajajärk kui Dantax võttis üle selle fantastilise kõlariprojekti. See liitumine oli järgnev märgilise tähendusega nurgakivi Dantaxi ajaloos. Hifi entusiastid üle maailma peavad Raidhot ühtedeks paremini ehitatud kõlariteks tänasel päeval. Lai valik erinevaid auhindu, tunnustusi parimatelt kriitikutelt, ajakrjadelt ja hifi näitustelt tugevdavad seda tunnustust.

Evolutsiooniline, revolutsiooniline ja ainulaadne

Raidho Acoustics arendab ja toodab kõlareid esteetika tundega inimestele. Neile, kes arvavad, et heli võiks kõlada väga hästi, ning soovivad, et nende kuulamiskogemus oleks tavapärasest erinev. Samas ootavad ka kõlaritelt erakordset disaini ja lahedat visuaalset ilmet.

Raidho Acoustics ainulaadne tehnoloogia on laiendus klassikalistele tehnoloogiatele, mis on aastaid olnud HiFi kõlarite keskmes. Kuid Raidho on eemaldunud radikaalselt "sünteetilise heli" või simuleeritud hi-fi tavapärasest arendamisest. Me töötame eheda ja naturaalse heliga. Tavapärase ja algse HiFi areng oli juba mõnda aega seiskunud seiskunud, kuni Raidho  tuli välja mõne ideega, kuidas tõsta hi-fi heli uuele tasemele.Kui Te olete huvitatud, siis leiate kinnitust meie deviisile " me teeme, mida ütleme" Raidho kodulehelt, kust leiate materjale testide tulemustega ja kõik võimalikkude auhindade  ja tunnustustega viimastel aastatel koos " Aasta Kõlar" tunnustusega seeriates 1, 2 ja 3
Oleme nende auhindade üle väga uhked, kuid meid innustab sellega kaasnev kohustus teha asju veelgi paremini. Raidho ei ole igaühele. Sa pead teadma, mida sa soovid, siis Raidho sulle seda ka pakub!

Käsitsi valmistatud kõlar

“Hea heli ei tule lihtsalt niisama. Hea heli taasesituse nõuab asjatundlikkust ja rasket tööd. ”

Meie Raidhis ütleme, et meil on olemas eriline osavus – see tähendab, et me ei lase Raidho kõlarit kokku panna lihtsalt niisama. Mis oleks kasu sellest, kui uuendusmeelsed arendajad loovad silmapaistvaid detaile ja osavad puusepad ehitavad parimatest materjalidest fantastilisi kõlarikeresi, kui komplekteerimine ei toimu erilise austusega ülimalt hinnatud kõlari vastu, mida Raidho on?

Kontrollides ja taas uuesti kontrollides tagame, et vastame oma ambitsioonikatele eesmärkidele toodete osas, mida tahame pakkuda kvaliteediteadlikule ja tähelepanelikule publikule.

Kõik kõlarite detailid, valjuhääldid on projekteeritud, toodetud ja monteeritud Raidho Acoustics enda poolt. Disaini protsessis soovime luua midagi ainulaadset ning tasuks on kõlarikorpuse- ja heli kujunduse koosmõjus väga eriline harmoonia.

Raidho Ceramix valjuhääldid

Raidho Acoustics on seadnud eesmärgi töötada välja parimatest parim valjuhääldi .Täna valjuhääldite turgu vaadates võib täheldada, et viimase kümnendi jooksul pole palju muutunud. Raidho jaoks polnud kahtlust, et ainuke viis parima dünaamilise valjuhääldi  saamiseks on jäiga koonusmembraani arendamine

Raidho Ribbon kõrgsageduselement FTT75 

Raidho Ribbon tüüpi kõrgsageduselement FTT75-30-8 on ainulaadne suletud Ribbon element. Elemendis on kasutusel hulgaliselt neodüümmagneteid, et luua ülivõimas jõuväli, kus toimetab ülikerge membraan. Membraani kaal on alla 0,02 g. Madala massi tõttu ei salvesta valjuhääldi energiat ega oma resonantsi. Heli esitus on erakordne ja valjuhääldi ei jäta kõlarisüsteemile absoluutselt oma “sõrmejälge” .

Samas kategoorias on veel 3 toodet :